Karadeniz denilince adından sıkça söze ettiren Trabzon eşsiz doğa güzelliklerinin yanında taşıdığı derin tarihi geçmişini sizlere soluksuz manzara ile sunmaktadır. Sizlerde bu farklı dokuları bağrında taşıyan Trabzon iline Ravza Turizm ile kusursuz bir yolculuk gerçekleştirerek gezinizi gereçleştirebilirsiniz. Trabzon gezilecek yerler arasında bulunan Atatürk Köşkü sizlere çiçekli bahçesi ve beyaz yapı taşlarıyla bezenmiş görkemi ve Sümela Manastırı mimarisinin taşıdığı dağ yamacındaki eşsiz manzarayı görme olanağını sizlere sunan Trabzon ilinde faaliyet gösteren Ravza Turizm taşımacılığı doludizgin bir gezi gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. İlin en yüksek tepesinde geçmiş yüzyıllarda inşa edilen Trabzon Kalesi 3 kısmından oluşması şekliyle her bir bölümünde farklı bir tarihi izlenimleri elde etmenizi sağlayan bir eşsizliğe sahiptir. Kalenin bir tarafının taşıdığı deniz görkemi diğer tarafının ise taşıdığı yeşillik görkemi gezinizi farklı kılacaktır.

 

Trabzon ilinde yer alan ve il ile bütünleşen bir diğer noktaysa mavi renk tonlarıyla yeşil renk tonlarını bir arada sunan Uzungöl mevkisidir.  Yayla ve eğlence havasını birleştirebilen Uzungöl farklı ev manzaralarının yanında çeşitli kuş gözlemlerini elde edebilir ve Ravza Turizm ile Trabzon Uzungöl turları ile botanik güzellikleri de keşfetme imkânını elde edebilirsiniz. haldizen deresinde yer alan doğa zenginliklerinin yanında yer alan ufak göller aktivite olanaklarını arttırmaktadır. Doğa yürüyüşlerini el değmemiş yeşil doğa ile gerçekleştirebilir ve farklı lezzetler ile dinlenme olanaklarını elde edebilirsiniz. Tatlısu Balık avcılığının yanısıra Kara avcılığının da yapıldığı alanda dağ alanlarında Trekking yapabilirsiniz. Uzungöl çevresinde yer alan yaylarda farklı doğa görselliğini elde etme şansını gezi turlarıyla elde edebilirsiniz. Dik yamaçlardan düşen kayalık alanların oluşturduğu Uzungöl hem sağ hem de sol yollar olmak üzere 15 metre bir derinliğe ve 1000 metre bir boya sahiptir. Dağların sunduğu yeşilliğin göllere yansıttığı manzara dışında yer alan iki minarenin uzantısını seyredebilirsiniz. Alabalık lezzetinin yanısıra mısır ekmeğinin tadına varabileceğiniz gibi kete ve papa lezzetlerini de tadabilme imkânını yaşayabilirsiniz. Uzungöl turlarınızda sizlere her bir turistlilik alanına ulaşmanızı sağlayan Ravza Turizm gezinizi keşfedici ve keyifli kılmaktadır.

 

Rize ilinde farklı bir güzelliği bağrında gizleyen yer ise Ayder Yaylası tabiatıdır. Ayder yaylası konum olarak Rize İline yaklaşık olarak 69km bir uzaklıkta olup ladin ve kayın ormanların görkemiyle süslenmiş durumdadır. Yer alan kaplıcaları oldukça önemli bir yere sahip olup birçok rahatsızlığa şifa sunmaktadır. Geniş bir yemek kültürüne sahip olan Ayder Yaylası hayatınıza farklı lezzetlerin girmesini sağlamaktadır. Huzurlu ve sakin bir ortamı solumanızı sağlayan alan aynı zamanda Hemşin Evleri ve Zil Kalesi güzelliğini de keşfetmenizi sağlamaktadır. Ayder yaylası mevkiine yakın bulunan diğer Polakcur Yaylası ve Avusor Yaylalarını da gezme olanağını elde edebilirsiniz. Ayder Yaylası sizlere Fırtına Deresi’nin hırçın akışını her an benliğinizde hissetmenizi sağlayarak yer alan köprüler üzerinden unutulmaz bir geçiş elde etmenizi sağlamaktadır. Yer alan şelaleleri görebilir ve sunduğu şelale sesleriyle yeşil bir ortamda su bütünlüğünü elde ederek yaşadığınız tüm yorgunluklardan uzaklaşabilirsiniz. Ayder Yaylası gezi turları imkânını sizlere sunan Ravza Turizm Trabzon ili dışında Rize ve Artvin illerine gerçekleştireceğiniz ulaşımı kusursuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Sitemiz sizlere aynı zamanda gerçekleştirdiği turizm taşımacılığı hizmeti dışında okul servis hizmetlerini de sunmaktadır. Sizlere turizm niteliğinde gezi turları düzenleyen Ravza Turizm gerekli olan ulaşımı konfor altında elde ederek gezilerininiz başlangıç noktası olan ulaşım kusursuzluğuyla zahmetsiz sorunlardan uzak keyifli gezi gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

ravzalogo