11

Mar

Kayabaşı Yaylası

Trabzon şehrimizin nadide güzelliklerinden birisi olan Trabzon Kayabaşı Yaylası Trabzon Düzköy’de bulunmaktadır. Şehre fazla uzak olmayan bu eşsiz güzellikteki yaylamıza aracınızla çok rahat bir şekilde gidebilir isterseniz de konaklama yapabilirsiniz. Doğanın güzellikleri ile bütünleşmiş yaylamızda çok güzel dakikalar geçirebilir özelimi duyduğunuz o güzel piknik hayalinizi gerçekleştire bilirsiniz. Genelde biz gittiğimizde köfte ve balık yapmaktayız ama siz kendinize göre bir eğlence bulabilirsiniz dilerseniz bölgedeki yerlerde de yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca açık yeşil alanda da top oynama zevki bir başka oluyor.

Trabzon Kayabaşı Yaylası yaz aylarında güzel olduğu kadar kış aylarında da bilhassa o kadar güzel olmaktadır imkanınız var ise kış ayında gelmiş iseniz ya da gelecek iseniz bu güzel yeri kış ayında da ziyaret etmenizi öneririz. Kayabaşı yaylası konum olarak Trabzon Merkeze 45 KM, Trabzon Havalananına 48 KM ve Trabzon Akçaabat‘a 32 KM mesafededir. Mesafe olarak ta görüldüğü gibi pek uzak değildir. Genellikle şehir halkınında tercih ettiği ve genellikle gittiği vakit geçirdiği yerlerden bir tanesidir. Yayla meraklılarına doğrudan hitap eden bu yerde yayla severler oldukça eğlenebilirler ayrıca dönüş yolunda eğer doymadıysanız Akçaabat ilçemize uğrayabilir kendinize köfte ziyafeti verebilirsiniz. Alternatifi çok olan Trabzon Şehrimizde dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

Çok fazla uzakta olmayan bu yerde güzel vakitler geçirebilirsiniz. Kayabaşı Yaylakent adında bulunan dinlenme tesisinde ise konaklama yapabilir güzel ahşap evdeki sakin günlerin zevkini çıkartabilirsiniz. Bölgede kendi bünyesinde ve verdiği hizmet çerçevesinde rakibi bulunmayan Kayabaşı Yaylakent kalmak isteyenler için güzel bir konaklama tesisi olacaktır. Bu yazımızda sizlere Trabzon Kayabaşı yaylasını ufakta olsa tanıtmaya çalıştık aşağıdaki resimlerden yaylamızı görebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.


Leave a Comment